Užijte si českou klasiku s masem kachny pekingské

Chována je především pro výborné maso. Kachna dosahuje rychle zmasilosti díky svižnému růstu. Maso kachny pekingské se těší velké oblibě i díky vyšší tučnosti, která zvýrazňuje chuť masa.

Kořeny této kachny sahají k divoké formě kachny pekingské, která stále žije ve Spojených státech. Chovatelé rozlišují dvě formy tohoto plemene, a to kachny pekingské americké a kachny pekingské kolmé. K oběma typům se chovatelsky přistupuje stejně. Rozdíl spočívá pouze ve vzhledu a položení trupu.

Vzhled

Kolmé pekingky mají trup položený výrazně kolmo a působí, jako by se stále pro něco natahovaly. Američanky mají trup klasicky vodorovný. Hmotnost kachen se pohybuje okolo 3,5 kg, kačeři mívají 4 kg. Kachny pekingské jsou čistě bílé, občas se může vyskytnout lehce nažloutlý odstín. Zobák a nohy jsou žlutooranžové.

kachna-pekingska.jpg

Chov kachen

Chov tohoto plemene se neliší od ostatního chovu kachen. Kachnám bude vyhovovat větší travnatý výběh, kde se budou moci pást, čím snížíte náklady na stravu. Prospívá jim možnost přístupu k vodním plochám. Pokud tuto možnost nemáte, postavte svépomocí kachnám alespoň menší jezírko.

Líhnutí tohoto plemene kachen se doporučuje spíše v líhních než pod kachnou. Pekingky na vajíčkách sedí nerady. Na noc kachny můžete zavírat spolu se slepicemi do kurníku nebo jim vytvořte samostatnou boudu, kde budou moci přebývat v chladnějším období.

Vejce kachen

Kachna pekingská snáší přibližně 60 vajec s váhou 70 g za snáškové období, což je poměrně málo. Kachní vejce jsou specifická a někteří chovatelé je vůbec nejedí, protože se obávají salmonely.

 

Káčata můžete nakoupit i na této stránce.