Druhy výběhů pro drůbež

Omezený výběh

V omezeném výběhu jsou slípky drženy pouze na vyhrazeném místě. Výběh je ze všech stran většinou obehnán pletivem. Tím je znemožněn přístup predátorům a drůbež je dostatečně chráněná. Nevýhoda tkví v tom, že výběh je omezený a slepicím chybí větší rozlet.

Přesto, že je výběh omezený, musí být pro slepice pohodlný. Proto si předem promyslete, kolik slípek hodláte chovat a pak jim velikost výběhu přizpůsobte.

omezeném prostoru se slípky začnou brzo nudit, takže mají větší sklon k nepatřičnému a problémovému chování.

Mobilní výběh

Slouží opět několika slepicím, záleží na velikosti. Mobilní výběh můžete libovolně přesouvat na travnatý povrch a zároveň své slípky uchránit před predátory nebo před útěkem. Vhodné jsou především pro menší kuřátka, která si tak bezpečně budou moci užívat již v malém věku travnatého povrchu a venkovního vzduchu.

Tyto výběhy mají častokrát konstrukci podobnou očkovému stanu bez dna. Díky tomu se snadno konstruují a přesouvají.

mobilni-vybeh-slepice.jpg

Volný výběh s dohledem

Slípky se pohybují ve volném výběhu pouze za přítomnosti dozoru. Vypouštějte ven pouze tolik slípek, kolik dokážete spolehlivě uhlídat. Musíte počítat s tím, že se hejno nebudou držet u sebe, jako by je někdo přilepil lepidlem, ale budou se rozutíkávat do všech stran.

Volný výběh

Slípky se pohybují zcela na vlastní pěst. Slípky se od predátorů těžko uchrání, ale i přesto existují způsoby. Volné výběhy znamenají pro slepice velký rozlet a svobodu.